KONST / Litografier / Färglitografi 7462148
*
nr 746 2148
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi , Peder Duke (1938-2003), Komposition, 1990, 134/200, motivets mått: 41 x 34
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:49:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 17:44:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43
*
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
nr 746 2148
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi , Peder Duke (1938-2003), Komposition, 1990, 134/200, motivets mått: 41 x 34
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 17:44:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43



